איך לשתות יין אדום (ולחוות אותו באמת)

איך לשתות יין אדום (ולחוות אותו באמת)

ניתן לטעון שיין אדום הוא בחירת היין הפופולרית ביותר ברחבי העולם. עם כל כך הרבה וריאציות, תערובות ופרופילי טעם, נראה כי אין סוף ליצירות ולסגנונות הפוטנציאליים של יין אדום. במשך מאות שנים בני האדם יוצרים יינות אדומים ומתנסים בטכניקות שלהם לייצור מגוון עצום של יינות.

 

טיפים לשתיית יין אדום

עם מגוון כה רחב של סוגי יין אדום הזמינים שם, זה יכול להיות קצת מאיים להתיישב מול טיסת יין אדום. להלן, פירטנו מדריך טעימות בסיסי שיכול לעזור לכם בתהליך של לא רק שתייה, אלא באמת לחוות את כוס היין האדום היושב מולכם.

 

על ידי ביצוע טיפים אלה לטעימה, תהיה לך סיכוי גבוה יותר לגלות את היין האדום הטוב ביותר שיתאים לחיך.

 

  1. הסתכל על התווית

גם אם אתה יודע מעט מאוד על יינות אדומים, אתה יכול ללמוד לא מעט פשוט על ידי התבוננות מקרוב בבקבוק. אם אתם מבקרים בכרם ספציפי ומנסים את מנחותיו, אתם יודעים מאיפה הענבים. אבל אם אתה קונה יין בחנות או בחוץ במסעדה וברצונך לבחור בחירה נבונה, לדעת מה מקור היין הוא מקום טוב להתחיל בו.

 

מה בדיוק אתה מחפש? להלן כמה יסודות:

 

אקלים קר יותר:

אזורים אלה נוטים לייצר יינות בעלי גוף קל יותר. זה יהיה המקרה לגבי מדינות כמו צפון צרפת, גרמניה, צ'ילה, צפון איטליה או אזור צפון מערב האוקיאנוס השקט של ארצות הברית.

 

אקלים חם יותר:

יקבים מאזורים חמים צפויים לייצר יינות מבשלים מלאים בעלי טעם עז יותר. חלק מהאזורים הללו הם ארגנטינה, קליפורניה ודרום צרפת.

 

כמובן שזה הסבר רחב מאוד ותמיד יהיו חריגים לכללים אלה. בדרך כלל, ייננים אוהבים ליצור משהו שטועמים לא היו מצפים מהאזורים שלהם. למיקרו אקלים או וריאציות אדמה יכולה להיות השפעה דרסטית מאוד על הענבים הגדלים באזורים אלה. בסופו של דבר, הניואנסים הקטנים הללו ישנו את הפרופיל הכללי של היין.

 

  1. כלי זכוכית

לפני שאתם מוזגים לעצמכם טעימה, דאגו לבחור את הכוס המתאימה לסוג היין האדום שתשתו. כל האדומים הם הטובים ביותר בכוסות עם קערות גדולות ומעוגלות.

 

עם זאת, אדומים בהירים יותר עושים זאת הכי טוב בכוס קצרה יותר שמקרבת את האף ליין. אדומים נועזים בדרך כלל נכנסים לכוס מעט גבוהה יותר המספקת יותר מקום לניחוחות העזים להסתובב לפני שמגיעים לאף.

 

  1. יוצקים ומערבבים

לאחר שהיינות הושארו לנשימה או לנטול לזמן מה, תוכלו לשפוך כמות קטנה לכוס. זה לא צריך להיעשות ללא טיפול.

 

בזמן שאתה מוזג את היין לכוס שלך, הקפד לציין את סוג הגוף שיש ליין. נסה להקפיד על הדברים הבאים:

 

האם הוא צמיג מאוד או מעט עבה יותר?

האם זה מצפה את דפנות הכוס כשמזגים?

איך אתה מצפה שהיין יהיה טעים בהתבסס על מה שצפית במהלך המזיגה?

כעת מערבול את היין בעדינות בכוס. שימו לב לגוף היין האדום, לצפיפות והאם יש פיסות מוצקים שמרחפות מסביב. יינות שהם כמעט אטומים הם בדרך כלל מאזורים של מזג אוויר חם ומותרים לזמן קצר בלבד. אם היין המסתחרר משאיר "רגליים" על דפנות הכוס, זה עשוי להעיד על רמת האלכוהול או המתיקות של היין.

 

  1. רחרח

זה הזמן לזהות את תווי היין שלך על ידי הכנסת האף לכוס ולקחת ריח גדול מניחוחות היין. נסו לקרב את האף מספיק לשולי הזכוכית כדי שתוכלו לקבל ריח ברור. ישנן שלוש רמות של ניחוחות שתוכלו להבחין בהן כאשר אתם מריחים את היין:

 

ראשית, תקבל את הריח העיקרי, שעשוי להיות מבוסס על פירות – אחרי הכל, כל היינות הם רק מיץ פירות מפונק יתר על המידה. נסו למצוא ריחות מעבר לענבים. האם אתם חשים בפירות כמו אוכמניות, תותים או דומדמניות? לעצום עיניים ולנסות לזהות מה האף שלך לוקח ושונה ממה שהאינסטינקט הראשון שלך אומר לך. נסו לתאר את הריח בצורה יסודית ככל האפשר: האם זה טארט? אִינטֶנסִיבִי? מתוק?

שנית, אולי תמצאו רמזים לטעמים שנוצרו בתהליך ייצור היין. כמה ניחוחות נפוצים שאתה עשוי לחוש הם ורד, וניל, פלפל או נענע. שוב, סביר להניח שיידרש תרגול לפני שתוכל לחוש ברמות העדינות הללו, אך זו מיומנות שתפתח בסופו של דבר.

לבסוף, תו הסיום של ארומת היין עשוי להיות השתקפות של כלי היישון, כמו אלון. כאן אתה עלול לקבל ניחוח קצר של עור, עשן או קפה. זה יכול להיות משהו שאתה לא ממש יכול לשים עליו את האצבע מיד אבל שאתה יכול לזהות לאחר שתטעם אותו.

 

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר https://next2wine.co.il/