מתי התינוק שלך יתחיל לטפס?

מתי התינוק שלך יתחיל לטפס?

מבחינת הישגי שרירים גדולים, זחילה, הליכה וריצה הם אבני הדרך לפעוטות שכולנו מכירים, אבל מה לגבי טיפוס? זה אולי נראה כאילו צפייה בפריטי רהיטים מגודלים משרתת מעט יותר מטרה מאשר להגביר את קצב הלב שלך. אבל, מחקרים מראים שטיפוס עוזר לילדים צעירים לפתח מיומנויות מודעות מרחביות, לשפר שיווי משקל וקואורדינציה, וזה עשוי אפילו לעזור בהתפתחות קוגניטיבית. אחרי הכל, הם צריכים לעשות הרבה פתרון בעיות כדי להבין איך לטפס על גבי שולחן המטבח!

מתי תינוקות מתחילים לטפס?

טיפוס הוא חלק מההתקדמות הטבעית מאז שהתינוק שלך למד איך למשוך את עצמו למעלה. זה לא מפתיע שברגע שהם יכולים להתריס מול כוח המשיכה ולעמוד בלי להחזיק מעמד, הם רוצים לעשות את זה יותר ויותר. תחשוב על זה מנקודת המבט של ילדך, הם יכולים עכשיו: לראות את העולם מ-POV חדש לגמרי, הם נהנים לאזן את הראש הגדול הזה באוויר (בערך כמו בפעם הראשונה שרכבת על אופניים), והם נלהבים להיות מסוגלים לעשות את מה שכולם מסביבם עשו במשך כל חייהם!

 

לאחר עמידה, מגיעה השמחה הסוערת של הליכה וריצה, ואז הריגוש שבטיפוס. (למעשה, הטיפוס הראשון מתחיל זמן קצר לאחר שהם מתחילים לזחול… האתגר של המדרגות!). ייקח עוד שנה עד שהילדים הקטנים שלך יוכלו למשוך את כל גופם על מיטה גבוהה ולטפס על שולחנות נמוכים, ספות, והניסיון להרחיב את השידה לא רחוק אחרי זה. (הטיפוס על מגלשות מגרש משחקים עוד כמה שנים קדימה… ואז באים עצים!).

כיצד אוכל לשמור על התינוק המטפס שלי בטוח?

היו עקביים עם הגבולות של מה שמותר ומה אסור. הצב שערים שמרחיקים את התינוק שלך ממקומות סכנה בביתך. הקפד להסיר חוטים שעלולים לגרום לחנק או שהם עלולים למשוך אותם – בזמן שהם מנסים לטפס – ולמשוך למטה מנורה או טלוויזיה! כמו כן ודא שכל רהיטים גדולים מעוגנים היטב כדי למנוע פציעה מנפילת רהיטים. ודא שמזרן העריסה בעריסה שלהם הוא ברמה הנמוכה ביותר. ואם הם בכל זאת מנסים לצאת, הגיע הזמן לעבור ל"מיטת ילד גדול".

איך אני יכול לעזור לתינוק שלי ללמוד לטפס?

הדרך הטובה ביותר לעזור לתינוקך ללמוד לטפס היא על ידי הצגת הזדמנויות בטוחות. מורט עצבים כמו הצפייה בפעוט שלך מטפס עשויה להרגיש לך, יש יתרונות לעזור להם לתרגל את המיומנות הזו בסביבה בטוחה.

איך אני מעודד את התינוק שלי לטפס?

כאשר אתה מבחין שהם מעוניינים לטפס – כמו אם הם מנסים להעלות את הרגל שלהם על הספה או לקחת על עצמם אתגר גדול יותר במגרש המשחקים – ההתמקדות שלך צריכה להיות ביצירת הזדמנויות בטוחות לתרגל את כישוריהם. זה יכול להיות על ידי השתתפות בחוג התעמלות המותאם לגילו או משיכת כריות מהספה וכדי שילדכם יתאמן בטיפוס בסלון.

 

וכשהם מגיעים לפסגה, אתה יכול לדחוף אותם – רק קצת – כך שהם יצטרכו להושיט יד כדי להבטיח את עצמם או לאזן מחדש. המטרה אם זה היא ללמד את ילדכם איך זה מרגיש להתחיל לאבד שיווי משקל, כדי שיוכל לפתח את המיומנות לאזן מחדש ולא ליפול. כמו בכל דבר אחר, עידוד ממך עושה דרך ארוכה לחיזוק המורל של ילדך.

האם אני צריך לדאוג אם התינוק שלי לא מטפס?

היכולת היא לא הגורם היחיד כשזה מגיע לילד שלך לומד לטפס. האישיות והמזג שלהם יכולים גם להשפיע על האם הם מטפסים או לא! למרות שהטיפוס במדרגות הוא עניין של פרקטיות, הפעוט שלך לא צריך לטפס לראש מגרש המשחקים בעצמו אם הוא לא רוצה.

 

תינוקות ביישנים עשויים להיות איטיים וזהירים בטיפוס ובעלי הרפתקאות דוחפים כל הזמן את הגבולות. אתה עלול להרגיש שאתה חי 100% מהחיים שלך באולימפיאדה: חזק יותר, גבוה יותר, מהר יותר! כמו תמיד, אם יש לך חששות כלשהם, פנה אליהם עם הרופא הרפואי של ילדך.

 

מאמר זה נכתב על ידי SHULA-BABIES.