דרכים להרחיק סנאים מהגינה שלך

דרכים להרחיק סנאים מהגינה שלך

האם יש חורים קטנים ורדודים שנחפרו במיטות הגן שלך? האם אתה מוצא פירות וירקות שנאכלים למחצה? האם נחפרו הנורות הטומנות שלכם? אם ענית כן לכל אחד (או את כל אלה), זה כנראה נזק מסנאי. החיטוט שלהם בעיצומו בסתיו כשהם מכינים לחורף. הם יחזרו באביב, ויפיקו את המרב מצמיחה חדשה והבשלה של פירות כאשר האגוזים והזרעים מוגבלים.

 

בעוד שרבים מאיתנו נהנים לצפות בסנאים, הם יכולים להוות בעיית גן חמורה, לגרום נזק רב ולהטיל אימה על מאכילי ציפורים. אם אתה מחפש דרכים להרחיק אותם מהגינה שלך, להלן פתרונות אנושיים לנסות:

 

הסתירו או העבירו את האוכל שלהם. הקפידו על ניקוי אגוזים, בלוטים וגרגרים שנפלו. הפוך את התהליך למהיר וקל יותר בעזרת אוסף אגוזים שימושי. ניתן להעביר מקורות אוכל אלה לאזור בו סנאים יתקבלו בברכה, כמו למשל בפינה האחורית בחצר שלך. כמו כן, שמרו גם על מכסים סגורים של פחי אשפה.

 

להשיג כלב. רוב הכלבים אוהבים לרדוף אחרי סנאים. שים אותם בסיור סנאים ותן להם להפחיד את הסנאים.

 

הפתיע אותם. להבהיל ולהרחיק אותם בריסוס מים פתאומי מממטרה המופעלת בתנועה או בפיצוץ אוויר מפחית אוויר המופעלת בתנועה.

 

העסיקו טורפים טבעיים. השתמשו בטורפים הטבעיים של הסנאי לטובתכם על ידי משיכת נצים או ינשופים על ידי הצבת עופות דורסים או קני ינשוף בקרבת מקום. עם זאת, גישה זו אינה מומלצת אם יש לך חיות קטנות בחצר שתרצה להחזיק שם.

 

צרו מחסום. מגן על גידולי קרקע עם כיסויי שורות, יוצר מתחם עם חוט עוף או אפילו בונה חממה כדי להגן על פינוקים מפתים מפני סנאים. כל גידור צריך להיות ממוקם עד רגל באדמה כדי למנוע מסנאים לחפור מתחת.

 

השתמש בצמחים נלווים. להרתיע סנאים על ידי סביב או נטיעת זנים עם זנים שהם מפנים את אפם אליהם, כמו נענע, ציפורני חתול, נסטוריום או חרדל.

 

מכסים את האדמה. סנאים לא אוהבים במיוחד את התחושה של חצץ מתחת לרגליהם, אז הוסיפו אותו למיטות הגן. אתה יכול גם לנסות להניח נייר אלומיניום.

 

תנו להם אוכל משלהם. אמנם שיטה שנויה במחלוקת, מכיוון שזו עשויה בסופו של דבר למשוך יותר, אך כניעה לחבר'ה הקטנים עשויה להיות רק אפשרות. אם יש לכם שטח גדול, הכינו להם את שטח ההזנה שלהם שנמצא רחוק ממיטות הגן שלכם. השתמש במזין סנאי כדי להאכיל אותם בזרעי חמניות, בוטנים ותזונה. יש גננים שמרחיקים לכת לשתול עגבניות נוספות כדי להשאיר אותם מרוצים ולהתרחק משלהם. ייתכן שתרצה לכלול כמה משיטות הרתעה אחרות של סנאי סביב מזונות ציפורים וערוגות גן, לכל מקרה.

 

למידע נוסף אודות עיצוב ותכנון גינות ניתן להיכנס לhttps://treegarden.co.il/

כתיבת תגובה